Nowy numer 33/2018 Archiwum

Powrót starych połączeń

Od 22 lipca na śląskie tory wraca dwanaście pociągów.

To świetna wiadomość przede wszystkim dla pasażerów trasy Katowice-Tychy. Na tym odcinku spółka ma przywrócić aż osiem połączeń. Jest to popularna trasa szczególnie w godzinach szczytu. - Po wprowadzonych 1 czerwca cięciach podróżni mieli problem, bo nie zawsze mieścili się w wagonach. Od lipca się to zmieni - zapewnia Maciej Zaremba, rzecznik Kolei Śląskich. Dodaje również, że Koleje chcą w ten sposób udoskonalić wykorzystanie taboru. Pociągi zostaną przywrócone także na odcinku Katowice-Gliwice i Chałupki-Racibórz.

Na początku czerwca spółka wprowadziła plan naprawczy, w ramach którego zlikwidowano 39 procent połączeń. Po podsumowaniu pierwszego miesiąca funkcjonowania nowego rozkładu okazało się, że Koleje Śląskie straciły 13 procent pasażerów. M. Zaremba podkreśla jednak, że nowy rozkład zbiegł się z nowymi cenami biletów jednorazowych i okresowych, dzięki czemu przychody spółki w porównywalnych okresach pozostały na tym samym poziomie.

Rozkład ma obowiązywać do końca roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama