Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zadania biskupa w diecezji

Jakie są obowiązki biskupa w diecezji? Po pierwsze - nauczanie, po drugie - uświęcanie, po trzecie - zarządzanie. Najważniejszy jest punkt pierwszy. Gośćmi Joanny Raś są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Pierwsze jest głoszenie słowa Bożego. To właśnie głoszenie słowa powoduje, że powstaje Kościół. Kościół sprawuje Eucharystię i inne sakramenty - i to jest drugi obszar działalności biskupa. A dopiero na końcu - skoro Kościół powstał - wymaga on zarządzania.

Czego powinien nauczać biskup? O tym w pierwszej części audycji.

W części drugiej audycji podsumowanie dokumentu I Synodu Archidiecezji Katowickiej. Dokument nie ma podsumowania - podsumowaniem były konkretne zalecenia w każdym punkcie. Co było w nich najważniejsze? Jakie owoce przyniósł pierwszy Synod?

Na koniec trzecia część audycji czyli aktualia:

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Ajja
  01.08.2013 22:41
  O roli biskupa w diecezji pięknie mówił abp Alexander Sample na konferencji Sacra Liturgia(nota bene, jego mama ma polskie korzenie).
  doceń 1
 • Agaton
  06.08.2013 12:57
  Obowiązki biskupa w diecezji najlepiej sparafrazować cytatem z ballady Tadeusza Chyły "cysorz to ma klawe życie"...itd...
  doceń 0
 • wierząca
  16.08.2013 09:51
  a ja jak tak przyglądam się - to najbardziej u nas widoczny jest punkt 3 - przede wszystkim zarządzanie.
  doceń 0
 • Ann
  25.09.2016 20:05
  To się chłop nie narobi
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama