GN 32/2018 Archiwum

Koncert les Petits Chanteurs de Passy, Pszczyna, 14 lipca

Koncert znakomitego chóru dziecięco-młodzieżowego z Francji odbędzie się w niedzielę 14 lipca o 18.00 - w Pszczynie, w kościele Podwyższenia Krzyża świętego. Les Petits Chanteurs de Passy  skupiają dzieci i młodzież w wieku od 8 lat, by zapewnić im solidną formację muzyczną, duchową i ludzką. Chór jest członkiem federacji Pueri Cantores, międzynarodowego stowarzyszenia na prawie papieskim, obecnego w 27 krajach na 5 kontynentach.

Koncert w Pszczynie odbędzie się w ramach wakacyjnego tournée. Do wyboru na jej miejsce Polski chórzyści zostali zachęceni przez ich kapelana, polskiego księdza Michalskiego. Poza tym kilku chórzystów urodziło się w Polsce lub ma polskie korzenie. Jest to dla wszystkich śpiewaków też wakacyjna przygoda i okazja do zawarcia nowych przyjaźni. Chór będzie dawał koncerty również w Krakowie i okolicach, co dla francuskich katolików jest ważne - bo jest to ziemia narodzin, kapłaństwa i biskupstwa Jana Pawła II. „Dodatkowo, oprócz przyjaźni między naszymi narodami, dzielimy wraz z Polską tradycję muzyki chóralnej, szczególnie sakralnej, która nas zbliża” – napisali w rozesłanym do mediów liście. Fragmentów utworów w ich wykonaniu można posłuchać na stronie www.petits-chanteurs-passy.fr

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama