Nowy numer 39/2023 Archiwum

Mandat czy reanimacja?

W Żorach wybór będzie należał do kierowców. Tamtejsza policja organizuje akcję, w ramach której kierowcy popełniający wykroczenie będą mogli przejść szybki kurs udzielania pierwszej pomocy.

Akcja wpisana w ogólnopolski „Wakacyjny Dzień Bezpieczeństwa na Drogach” będzie prowadzona 3 lipca w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II z al. Zjednoczonej Europy w Żorach. Rozpocznie się o godz. 10. Kierowcy, którzy w czasie jej przeprowadzania popełnią wykroczenie, będą mieć do wyboru dwie opcje - zapłacą mandat albo pokażą swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ten sposób policjanci chcą uczulić kierujących, że na ulicy muszą troszczyć się nie tylko o swoje, ale też o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie trwania akcji będą mieć miejsce dodatkowe atrakcje, np. ruchome miasteczko drogowe.

„Wakacyjny Dzień Bezpieczeństwa na Drogach” organizowany jest w Żorach przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast