Nowy numer 37/2021 Archiwum

Niebezpieczna "zabawa"

Alarmy bombowe zostały ogłoszone we wtorek w szpitalach w Katowicach przy ulicy Raciborskiej i Józefowskiej, oraz w Prokuraturze Okręgowej przy ulicy Wita Stwosza i w galerii Silesia City Center.

21 instytucji w całej Polsce zostało poinformowanych o podłożeniu w nich bomby.

Jak powiedział we wtorek szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, nie ma zagrożenia życia i zdrowia obywateli, bo alarmy były fałszywe. Niektóre budynki są jednak ciągle sprawdzane.

Ze względu na skalę fałszywych alarmów minister powołał specjalny zespół, w skład którego weszły wszystkie służby jemu podległe. Zadaniem zespołu będzie ustalenie sprawców fałszywych alarmów.

Grozi im do ośmiu lat więzienia. - Mam nadzieję, że finał tej historii odbędzie się na sali sądowej i że sąd doceni skalę tego wydarzenia i będzie można liczyć w tej kwestii na najwyższy wyrok sądowy - powiedział Sienkiewicz podczas spotkania z dziennikarzami.

We wtorek do wielu instytucji w całym kraju m.in. szpitali, prokuratur, urzędów pracy, dotarła mailem anonimowa informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego. Niektóre z budynków zostały ewakuowane.

W naszym regionie alarmy bombowe zostały ogłoszone m. in.  w szpitalach w Katowicach przy ulicy Raciborskiej i Józefowskiej oraz w Prokuraturze Okręgowej przy ulicy Wita Stwosza i w galerii Silesia City Center.

Jak twierdzi policja, fałszywe informacje o podłożonej bombie pochodziły najprawdopodobniej od tej samej grupy osób. Rozsyłali je mailami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama