Casting do megawidowiska

To będzie "Pieśń o św. Franciszku". Ma ją wystawić w "Spodku" pół tysiąca wykonawców.

To będzie estradowa adaptacja "Pieśni o św. Franciszku" śląskiego Teatru "A". Od pięciu lat Teatr "A" wystawiał "Pieśń" zawsze w plenerze. Teraz przyszedł czas na przeniesienie jej w formie megawidowiska do katowickiego "Spodka". Na scenie ma stanąć 500 osób! Casting rusza 26 czerwca 2013 r. w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach – Scena w Malarni, od godziny 14.00.

Zgłoszenia do castingu, zawierające imię i nazwisko, nazwę grupy, wiek uczestników, numer telefonu, adres mailowy oraz krótką notkę biograficzną należy przesłać drogą mailową na adres: pr@rok.katowice.pl do 25 czerwca.

Poszukiwani są aktorzy, wokaliści i recytatorzy, grupy i zespoły teatralne. Do castingu należy przygotować czterominutowe wystąpienie: piosenkę, wiersz lub fragment własnego programu artystycznego.

Casting do megawidowiska   W jury zasiądą m.in. reżyser widowiska – Mariusz Kozubek oraz odpowiedzialna za wokal Marzena Lamch-Łoniewska.

"Św. Franciszek z Asyżu – mistyk, cudotwórca, asceta, charyzmatyk, założyciel zakonów... Można by tak bez końca... Ale równocześnie bardzo sympatyczny święty, boży kloszard, poeta, brat łata całego świata, taki, co to ostatnią koszulę odda bez namysłu i bez przenośni" – tłumaczą fascynację tą postacią na swojej stronie członkowie Teatru "A".

Na casting zapraszają Fundacja Konferencji Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia", Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach oraz Grupa eM Media. Natomiast samo widowisko w "Spodku" odbędzie się w Dniu Papieskim 16 października 2013 roku.

Szczegółowe informacje: Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, tel. 32 251 75 63, wewn. 118, pr@rok.katowice.pl.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..