Nowy numer 38/2021 Archiwum

Młodzi za Frassatim

Na początku lipca kilkudziesięciu młodych ludzi ze Śląska i Lublina wyruszy na pielgrzymi szlak w ramach wyprawy Cammino di Pier Giorgio 2013.

Uczestnicy wyprawy to mieszkańcy Rybnika, Pszczyny, Katowic, Piekar Śląskich i Lublina. Już na początku lipca wyruszą w drogę śladami bł. Piotra Jerzego Frassatiego.

Najpierw zobaczą Turyn, czyli rodzinne miasto błogosławionego. Jego ojciec wydawał tam gazetę „La Stampa”, a bł. Piotr Jerzy założył dla kolegów Towarzystwo Ciemnych Typów. Pielgrzymi na tę okoliczność będą wyposażeni w "Paszporty Ciemnego Typa" (zob. poniżej).

Bł. Piotr Jerzy Frassati jest od 1990 roku patronem młodzieży, dlatego już wkrótce jego relikwie wyruszą z katedry w Turynie do Rio de Janeiro na Światowe Dni Młodych. Pielgrzymi z Polski chcą pomodlić się przy jego grobie zanim to się stanie.

Uczestnicy wyprawy, naśladując Frassatiego, będą w tamtejszym szpitalu pomagać pielęgniarkom w opiece nad chorymi. Potem pojadą do Oropy, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór, nazywanej Czarną Madonną. To małe miasteczko w Piemoncie było ulubionym miejscem wypraw Piotra Jerzego podczas wakacji. 

Następnie udadzą się w Alpy Zachodnie, gdzie będą wspinać się na górę Mucrone (2335 m n.p.m.) tym samym szlakiem, jakim robił to bł. Piotr Jerzy. Na szczycie będą przeżywać Mszę św. Podczas pielgrzymowania odwiedzą dom rodzinny Frassatich.

Wyprawa ma charakter pielgrzymki. Jej uczestnicy będą nie tylko chodzić po górach, wypoczywać i odwiedzać różne miejsca, które wcześniej odwiedzał bł. Piotr Jerzy Frassati. Tam, gdzie on się modlił, oni też zamierzają się modlić.

Do słonecznej Italii zabierają ze sobą nie tylko własne intencje. Chcą się modlić za ludzi młodych z naszej archidiecezji. Każdy, kto chce ich prosić o modlitwę podczas pielgrzymiego szlaku, może to zrobić e-mailem, który - najlepiej do 28 czerwca -  trzeba wysłać pod adresem: cammino2013@wp.pl.

Organizatorem pielgrzymki jest parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku.

Tak wygląda "Paszport Ciemnego Typa":
 

Młodzi za Frassatim   materiały organizatora

Młodzi za Frassatim   materiały organizatora

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama