Nowy numer 37/2021 Archiwum

W niedzielę Bieg im. kard. Hlonda

Zawodnicy wystartują w Mysłowicach-Brzęczkowicach, w miejscu, w którym stał kiedyś dom kardynała. Są jeszcze wolne miejsca.

Zbiórka biegaczy odbędzie się w niedzielę 23 czerwca o godz. 17 na hali MOSiR w Mysłowicach, przy ul. Bończyka 32z. Stamtąd uczestnicy I Świętojańskiego Biegu Trzeźwości ku czci kard. Augusta Hlonda zostaną przewiezieni do Brzęczkowic, na ulicę Kolejową, gdzie kiedyś znajdował się jego dom. Tam przed godz. 18 bieg się rozpocznie.

Zawodnicy pobiegną obok Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. kard. Hlonda, obok Urzędu Miasta, gdzie stoi jego pomnik, oraz koło kościoła, w którym kardynał został ochrzczony. Metę zaplanowano na skwerze przy parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach (ul. Jastruna 15). Trasa liczy 7 kilometrów.

Jest to bieg o puchar arcybiskupa katowickiego Wiktora Skworca. Patronat honorowy objęli metropolita, prezydent Mysłowic Edward Lasok i rektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy medal.

Zawody odbywają się w ramach 20. Festynu Rodzinnego "Na trzeźwo", organizowanego przez parafię Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach.

Do udziału w biegu można zapisać się przez stronę internetową: www.fsis.pl (koszt: 15 zł) lub w dniu samej imprezy w hali MOSiR (koszt: 20 zł). Organizatorzy przewidzieli dla biegnących 200 miejsc. W chwil powstawania tego tekstu zajęte były już 43 miejsca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama