Nowy numer 33/2018 Archiwum

Mali biznesmeni

W Świętochłowicach i okolicach już 7-letnie dzieci uczą się podstaw przedsiębiorczości. W regionie jest realizowany projekt "Przedsiębiorcze dzieci".

Dzieci z klas I-III w 12 szkołach podstawowych na Śląsku biorą udział w projekcie "Przedsiębiorcze dzieci".

Organizator - Fundacja Rozwoju Świętochłowic - przygotował ćwiczenia, gry edukacyjne i symulacje. Mają one kształtować podstawy przedsiębiorczości i zachowań finansowych u najmłodszych.

Łącznie prawie 300 dzieci ma nauczyć się sztuki oszczędzania i planowania swoich wydatków.

Dzieci wzięły także udział w konkursie na plakat. Prace przygotowały wszystkie klasy uczestniczące w projekcie.  71 plakatów prezentuje wysoki poziom.

Nagrodzone prace można obejrzeć na stronie Fundacji Rozwoju Świętochłowic: www.swietochlowice.org.pl (zakładka projekty, przedsiębiorcze dzieci).

Projekt "Przedsiębiorcze dzieci" trwa do 30 czerwca i finansowany jest przez Narodowy Bank Polski. Zdaniem organizatorów, przedsiębiorczość jest niezwykle cenna w dorosłym życiu, jednak edukację w jej kierunku należy rozpocząć już od dziecka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama