Nowy numer 37/2021 Archiwum

Akatyst po polsku, Chorzów, 24 czerwca

Miasto Chorzów i parafia św. Jadwigi Śl. zapraszają

W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, 24 czerwca 2013 r., w poniedziałek, o godz. 19.00, w kościele św. Jadwigi w Chorzowie, będzie wyśpiewany Akatyst ku czci Bogarodzicy – tekst ks. prałata Józefa Romana Maja z Warszawy z tradycyjną muzyką bizantyjską dobraną przez Marcina Abijskiego, kantora bizantyjskiego z Białegostoku.
 
Wykonawcami tego hymnu będą sami autorzy, czyli ks. prałat Józef R. Maj, Marcin Abijski oraz zespoły Bornus Consort z Warszawy i Schola Cantorum Minorum Chosoviensis z Chorzowa. Razem dwudziestu paru śpiewaków – samych mężczyzn.
 
Dzieło to ma w sobie wielką siłę ducha – jego wykonanie będzie miało charakter liturgiczny, formę nabożeństwa. Będzie obecna w świątyni ikona Matki Bożej, „Madonna św. Łukasza” (kopia najstarszego wizerunku Maryi) przywieziona specjalnie z Warszawy, z kościoła św. Katarzyny. Ks. prałat Józef Maj odśpiewa wszystkie przewidziane modlitwy i dokona okadzenia ikony.
 
Akatyst wpisuje się w cykl obchodów Święta Miasta Chorzów, dokładnie w 756 rocznicę nadania wsi Chorzów zakonowi bożogrobców i zostanie poprzedzony uroczystą Mszą Świętą o godz. 18.00 w intencji miasta i jego mieszkańców, w której wezmą udział także Prezydent Chorzowa mgr inż. Andrzej Kotala, wiceprezydenci, radni oraz mieszkańcy miasta.
 
Organizatorzy: Miasto Chorzów, Parafia św. Jadwigi w Chorzowie oraz Schola Cantorum Minorum Chosoviensis.
 
Patronat honorowy: Jego Ekscelencja Arcybiskup Wiktor Skworc Metropolita Katowicki
 
Więcej szczegółów na stronie:
 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama