Nowy numer 33/2018 Archiwum

Czy przyjdzie wielka woda?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla terenów województwa śląskiego.

Ostrzeżenie, wydane dziś przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dotyczy terenów zlewni Małej Wisły, Przemszy oraz Soły.

Zagrożone są również obszary przy mniejszych ciekach i zlewniach zurbanizowanych.

Instytut ogłosił 3 stopień zagrożenia (najwyższy w trzystopniowej skali) na czas do 4.06.br. do godz. 12:00. Prawdopodobieństwo wylania wód wynosi 85%.

Stan wód cały czas się waha i zależny jest od bieżących opadów. Synoptyk dyżurny wskazuje na chwilę obecną tendencję zwyżkową poziomu wód.

Jak informują stacje Szabelnia (Katowice, Szopienice - Burowiec), Radocha oraz Niwka (Sosnowiec) podniesiony jest poziom wód w rzekach: Brynica, Czarna Przemsza, Biała Przemsza oraz Przemsza. Natomiast na rzece Brynicy w Brynicy (Miasteczko Śląskie) stan wody utrzymywać się będzie powyżej stanu alarmowego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama