Nowy numer 38/2021 Archiwum

W niedzielę Marsze dla Życia i Rodziny

Odbędą się w Katowicach, Pszczynie i Wodzisławiu Śląskim.

Te marsze mają zwrócić uwagę rządzących, że rodzina jest siłą - także w sensie politycznym. Jeśli będzie nas na tych marszach wielu, damy politykom do zrozumienia, że zależą właśnie od nas - a nie od małych, ale krzykliwych środowisk, aktywnych w stolicy, m.in. gejów domagających się związków partnerskich i skrajnych feministek, które próbują wprowadzić do szkół antyrodzinną ideologię gender. W kwietniu na konferencji pod patronatem MEN promowano zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia w sprawie przymusowej edukacji seksualnej dzieci. Znalazły się tam nawet nakazy, by w ramach tematów obowiązkowych informować dzieci w wieku 0-4 lat o „różnych rodzajach związków”, czy „prawie do badania tożsamości płciowych”.

W niedzielę Marsze dla Życia i Rodziny   2012 r., Marsz dla Życia i Rodziny, Wodzisław Śl. Przemysław Kucharczak /GN Program wdrażania ideologii gender w Polsce opracowała też minister ds. równego statusu kobiet i mężczyzn Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, która chce zmieniać w tym duchu nawet podręczniki szkolne. W jej programie czytamy, że "w większości autorzy podręczników nie przestrzegają zasady gender mainstreaming”, a w związku z tym podręczniki te powielają szkodliwe stereotypy. Na przykład prezentują kobiety w rolach żon, matek czy córek, podkreślając ich opiekuńczość. Szczególnym źródłem nierówności jest, według pani minister, preferowanie „rodzinnocentrycznego typu społeczeństwa i stereotypowych układów w rodzinie: mama, tata, dwoje dzieci. Nieobecny jest natomiast problem »inności«”. Jeśli normalni Polacy pozostaną bierni, rząd przyjmie te antyrodzinne pomysły garstki szaleńców. Tak, jak stało się właśnie we Francji. Tam społeczeństwo obudziło się zbyt późno, poniewczasie wychodząc w ponadmilionowych marszach na ulice Paryża. Niestety, francuski parlament wcześniej zdążył już przyjąć ustawę zezwalającą na adopcję dzieci przez pary homoseksualistów.

Polacy mają jeszcze odrobinę czasu, żeby czegoś nauczyć się na błędach Francuzów. Wystąpić w obronie rodziny możemy m.in. pojawiając się masowo na Marszu dla Życia i Rodziny. Powinniśmy tam pokazać, jak piękna może być rodzina. Kto ma dzieci, niech przyjdzie razem z nimi, kto nie ma, niech zrobi sobie przyjemny spacer wraz z podobnie myślącymi ludźmi. Można przynieść kolorowe baloniki albo jakiś transparent.

W niedzielę 2 czerwca Marsze dla Życia i Rodziny w naszym regionie odbędą się w Katowicach, Pszczynie i Wodzisławiu Śląskim. Tydzień później, 9 czerwca, przez swoje miasto przemaszerują występujący w obronie rodziny mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju.

Niedziela, 2 czerwca 2013 r.:

Katowice

Hasło: "Kierunek: rodzina". Organizatorzy skupieni w Radzie Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich oraz w Związku Górnośląskim zapraszają do wzięcia udziału w marszu wraz z rodziną. Patronat honorowy nad tym marszem objęli arcybiskup katowicki Wiktor Skworc i prezydent Katowic Piotr Uszok.

10.30 - Msza św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca w intencji poszanowania dla życia i rodziny oraz o Boże błogosławieństwo dla uczestników marszu.

11.30-12.00 - zbiórka uczestników marszu przed katedrą (dotyczy tych, którzy nie będą uczestniczyć w Mszy św.).

12.00 - rozpoczęcie marszu – przejście rodzin od katedry do parku Kościuszki.

12.30 - zakończenie marszu (pod Wieżą Spadochronową w parku).

12.30-16.00 - piknik rodzinny w parku Kościuszki - łąka pod Wieżą Spadochronową (koncerty orkiestry dętej, zespołu akordeonistów i inne atrakcje dla rodzin).

Pszczyna

Marsz ruszy o 13.30 spod kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2) i przejdzie na Rynek. A tam o 14.00 zacznie się festyn rodzinny z ciastami, grillem, malowaniem twarzy, kwiatami i balonami, tańcami i innymi atrakcjami.

Program festynu rodzinnego:

14.00 - rozpoczęcie, modlitwa uwielbienia - zespół "Szczęśliwi Obecnością Pana"

15.00 - występ dzieci z SP1

15.30 - zespół "Bieruń Blues Band"

16.15 - występ dzieci z SP2

16.45 - konkurs ortograficzny dla rodzin

17.00 - zespół "Gospel Sound"

18.15 - konkurs z nagrodami

19.00 - gwiazda wieczoru - zespół "Twoje Niebo"

Przed Marszem, o 12.30, w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2) odbędzie się Msza św. w intencji rodzin dekanatu pszczyńskiego. A w trakcie festynu, o 18.00, będzie też możliwość uczestniczenia we Mszy św. w kościele Wszystkich Świętych (tuż przy Rynku, przy pl. ks. prał. Kuczery 2).

Wodzisław Śląski

Po Mszy św. o 11.30 Marsz dla Życia i Rodziny zacznie się pod kościołem pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który mieści się obok wodzisławskiego rynku. Maszerujący będą przystawać przy kościele ewangelicko-augsburskim pw. Ducha Świętego i przy Zespole Szkół nr 2. Zakończenie marszu odbędzie się na wodzisławskim rynku, gdzie przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej nastąpi jego rozwiązanie.

Niedziela, 9 czerwca 2013 r.:

Jastrzębie-Zdrój

Marsz dla Życia i Rodziny w Jastrzębiu-Zdroju rozpocznie się o 15.00 pod kościołem NMP Matki Kościoła, a zakończy rodzinnym piknikiem rodzinnym przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (na Szóstce).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama