Nowy numer 15/2024 Archiwum

Tajemnice chorzowskich światyń

Chcesz poznać tajemnice chorzowskich świątyń i zobaczyć to, czego "zwykły" wierny w kościele nie może? Weź koniecznie udział w Chorzowskiej Nocy Kościołów.

Po raz drugi Chorzowskie Bractwo Rycerskie Bożogrobców organizuje Chorzowską Noc Kościołów.

W tym roku zwiedzający odkryją tajemnice skrywane w murach kościołów św. Barbary, św. Józefa, św. Franciszka, św. Antoniego, św. Wawrzyńca i kościoła zabytkowego w Parku Etnograficznym.

Zbiórka dziś o 19.45 przy ul. Powstańców Śląskich obok kościoła św. Jadwigi. Początek zwiedzania o g. 20 w kościele św. Józefa Robotnika, który znajduje się w Parku Etnograficznym.

Uczestnicy będą przewożeni autobusami do poszczególnych kościołów, w których zostaną oprowadzeni przez proboszczów, księży lub przewodnika. Każdy może dołączyć się do zwiedzających korzystając z własnego środka transportu.

W trakcie spotkań będzie można usłyszeć ciekawostki z życia parafii i jej historii, poznać nieznane lub niedostępne na co dzień miejsca znajdujące się na terenie kościoła. Przewidziany czas pobytu w poszczególnych parafiach ok. 20 min., a planowane zakończenie ok. godz. 23.30.

Ostatnim punktem programu będzie występ Chorzowskiego Bractwa Rycerskiego Bożogrobców oraz scholi żeńskiej "Nativitatis" w kościele św. Antoniego.

II Chorzowska Noc Kościołów wpisuje się w VI Metropolitalne Święto Rodziny.  Honorowy patronat nad imprezą objął Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Miasta Chorzów. 

Program zwiedzania:

godz. 20.00 - 20.30 Kościół św. Józefa Robotnika w Górnośląskim Parku Etnograficznym
godz. 20.40 - 21.10 Kościół św. Barbary
godz. 21.20 - 21.40 Kościół św. Józefa
godz. 22.00 - 22.20 Kościół św. Franciszka
godz. 22.30 - 22.50 Kościół św. Antoniego

Zdjęcia z ubiegłorocznej Chorzowskiej Nocy Kościołów można zobaczyć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy