Nowy numer 42/2021 Archiwum

Dzień Matki w Piekarach Śląskich

W niedzielę 26 maja mężczyźni i młodzieńcy będą pielgrzymować do piekarskiego sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

W Dniu Matki wypada tegoroczna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców  do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. Odbędzie się ona pod hasłem: „Jesteśmy solą ziemi”.

Abp Wiktor Skworc w specjalnym słowie pasterskim do wszystkich diecezjan zaprosił do udziału w niej dziadków, ojców i synów związanych z tradycyjnymi śląskimi zawodami, światem kultury, środowiskami naukowymi i akademickimi.

Metropolita katowicki napisał też: "Podobnie, jak w ubiegłym roku, bardzo liczę na obecność liturgicznej służby ołtarza: ministrantów, lektorów oraz nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, a także mężczyzn i młodzieńców należących do kościelnych ruchów i stowarzyszeń, w tym do Ruchu Światło-Życie. Wraz z jego członkami nasz Kościół lokalny modli się o rychłą beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego".

Na piekarskim wzgórzu tradycyjnie zostaną przedstawieni tegoroczni neoprezbiterzy. Będą też neomisjonarze, czyli księża, siostry  zakonne i osoby świeckie z całej Polski, które w tym roku po raz pierwszy wyjadą na misje.

Do Piekar Śl. przyjadą kard. Stanisław Dziwisz oraz prymas Czech kard. Dominik Duka, arcybiskup Pragi, który będzie przewodniczył Mszy św. i wygłosi kazanie. Oprócz transmisji całej liturgii w TV Polonia, TVP Info (TVP Katowice) i Radiu eM, bezpośrednią relację z piekarskiego wzgórza przeprowadzi redakcja programu "Między ziemią a niebem" w TVP 1.

Nasza redakcja przygotowuje specjalny 28- stronicowy numer GN, który będzie można kupić tylko w czasie pielgrzymki na piekarskim wzgórzu.

Tegoroczną pielgrzymkę poprzedzą m.in. doroczne (już 22.) Piekarskie Sympozjum Naukowe poświęcone kwestii „Świętowania niedzieli w wymiarze społeczno-etycznym” oraz IX Kiermasz Wydawców Katolickich.

Wypowiedź ks. Romana Chromego z Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego:

Wypowiedź ks. Krystiana Kukowki z Księgarni św. Jacka:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama