Nowy numer 28/2018 Archiwum

Liturgia nasza powszechna

Dziś o liturgii godzin i kalendarzu liturgicznym. Gośćmi Joanny Raś są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

W rozmowach o synodzie kontynuujemy rozmowę o liturgii. Dziś rozmowa o modlitwie Kościoła.

Gdy Kościół zastanawia się, jak się modlić, sięga do Pisma Świętego, szczególnie do psalmów. To modlitwa Kościoła, jedna modlitwa która trwa na całym świecie i w każdym czasie. Faktycznie w każdym: wszędzie na świecie ktoś się w tej chwili modli. Ktoś staje przed Bogiem w imieniu całego Kościoła. Nawet jeśli modli się prywatnie.

Druga część rozmów o synodzie i I Synod Archidiecezji Katowickiej. Dziś o ekumenizmie.

Gościem trzeciej części synodu jest ks. Krzysztof Tabat, przewodniczący zespołu synodalnego duszpasterstwa służby zdrowia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • praktykujący
    22.05.2013 10:42
    Liturgia Godzin najlepiej sprawowana publicznie. Piękny ideał. Znam dwie parafie w Polsce, gdzie odmawia się Jutrznię i Nieszpory codziennie. Znam wiele parafii, gdzie Nieszpory są wyznaczone na niedzielę. I tu radosna twórczość kapłanów nie ma ograniczeń: jeśli są to rzeczywiście nieszpory to jak rok długi jest to niedziela pierwszego tygodnia; wyjątek stanowią nieszpory kolędowe; w maju nabożeństwo majowe lub akademia ku czci przygotowujących dzieci do pierwszej Komunii(20minut) wystawienie Pana Jezusa i litania loretańska (10minut) rozdawanie pamiątek i zdjęcia(od 20 do 40minut), w październiku różaniec, a w Wielkim Poście Gorzkie Żale. Myślę, że kolejny sobór zweryfikuje stan rzeczy i po konsultacjach z innowiercami Świętą Liturgię Godzin przekształci w Liturgię minut(przecież nawet Msze Świętą skraca się by nie było za długo- tak do 45 minut)
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama