Nowy numer 37/2021 Archiwum

Oparcie i ubezpieczenie

Rodziny do katedry! Już jutro Msza św. na rozpoczęcie VI Metropolitalnego Święta Rodziny.

W niedzielę, 19 maja br., o godz. 12.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawi Mszę św. inaugurującą tegoroczne VI Metropolitalne Święto Rodziny. Odbędzie się ono pod hasłem „Rodzina wiarygodna”.

W „Słowie pasterskim” przesłanym z tej okazji wszystkim parafiom archidiecezji katowickiej abp Skworc napisał: „Do udziału w Eucharystii w katowickiej archikatedrze zapraszam całe rodziny: dziadków i babcie, rodziców i dzieci. Najmłodszym oraz matkom w stanie błogosławionym udzielimy – razem z koncelebrującymi kapłanami – indywidualnego błogosławieństwa.

Podczas Metropolitalnego Święta Rodziny po raz kolejny zagoszczą na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego polscy wydawcy katoliccy, prezentując swoje książki. Cenną, naukową podbudową naszego świętowania będzie XXII Sympozjum Piekarskie zorganizowane pod hasłem: „Świętowanie niedzieli  jako kwestia społeczno-etyczna”.

Wszystkich sympatyków muzyki chrześcijańskiej nie powinno zabraknąć po południu  30 maja – tj. w Uroczystość Bożego Ciała – w Mysłowicach, na jednym z największych w Polsce koncertów tego typu muzyki. Z kolei 2 czerwca wyruszą „Marsze dla życia i rodziny” organizowane już w ponad stu polskich miastach. Zapraszam do uczestnictwa w tych ważnych wydarzeniach! Bądźmy razem, aby cieszyć się pięknem rodziny i ukazywać jej fundamentalne znaczenie dla całego życia społecznego!

Ważnym wydarzeniem naszego świętowania rodziny, przeżywanego w Roku Wiary, będzie pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Serdecznie zapraszam do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w niedzielę 26 maja br.”

- Wielu bywa zawodnych, przyjaciół, znajomych. Na rodzinie zawsze można oprzeć się na rodzinie. Dzięki rodzinie jesteśmy ubezpieczeni na każdą trudną sytuację - mówi abp Wiktor Skworc.

Wypowiedź abp Wiktor Skworc ASI

Wypowiedź ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ASI

Wypowiedź Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza ASI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama