Nowy numer 33/2018 Archiwum

Koncert Maryjny Bohaterom Powstania Styczniowego, Piekary Śl., 20 maja

Bazylika w Piekarach Śl. zaprasza

W poniedziałek 20 maja o g. 19.00 w bazylice w Piekarach Śl. odbędzie się "Koncert Maryjny Bohaterom Powstania Styczniowego".  Wystąpią: Renata Dobosz – mezzosopran (solistka Opery Śląskiej), Robert Grudzień – organy (solista Filharmonii Lubelskiej), Klaudiusz Jania – trąbka (gościnnie), Jan Hampel – słowo wiążące, Anna Drela – komentarz historyczny. W programie pieśni maryjne i patriotyczne.
Natomiast w niedzielę 19 maja w Muzeum Sanktuaryjnym otwarta zostanie wystawa „Artur Grottger – Powstanie Styczniowe”. Ekspozycja składa się z fotokopii słynnych kartonów Artura Grottgera, czołowego malarza polskiego romantyzmu, pochodzących ze zbiorów Roberta Grudnia. Wystawa będzie czynna 19 i 20 maja.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama