Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Inne sakramenty i sakramentalia

Dziś w rozmowach o synodzie trzeci rozdział konstytucji o liturgii. A w nim: sakramenty i sakramentalia. Gośćmi Joanny Raś są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Czym się różnią sakramenty o d sakramentaliów? W sakramencie Bóg działa zawsze - ilekroć ten znak jest wykonywany, staje się określona rzeczywistość. W sakramentaliach to człowiek prosi o o Bożą interwencję.

Sakramenty zasadniczo sprawują wyświęceni szafarze. Z pewnymi ważnymi wyjątkami. Część sakramentaliów również. Ale Konstytucja o Liturgii proponuje, by część z nich mogła być sprawowana przez świeckich.

O czym jeszcze mówi trzeci rozdział Konstytucji o Liturgii?

Druga część rozmów o synodzie i dokumenty I Synodu Archidiecezji Katowickiej. Apostolstwo świeckich w kościele katowickim.

Gościem trzeciej części rozmów o synodzie jest ks. Marek Szkudło, członek Komisji Głównej Synodu. Dziś zatem o kulisach działania komisji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama