Nowy numer 09/2024 Archiwum

Nolongersi w Wodzisławiu

Rockowy, chrześcijański zespół No Longer Music wystąpi 17 maja na wodzisławskim rynku. Tworzą go muzycy z całego świata.

Koncert zacznie się 17 maja o godz. 20. To właściwie nie tylko koncert, ale show, który przez światło, obraz i muzykę pokazuje ludzkie życie. Niektóre sceny szokują, bo pokazują uwikłanie człowieka w grzech. – Świat chce cię zamknąć w klatce na szczury! Chcesz tak żyć?! Zgadzasz się na to?! – krzyczał ze sceny David Pierce, lider zespołu, podczas zeszłorocznego koncertu w Polsce, na ulicy Mariackiej w Katowicach. Po tamtym koncercie kilkudziesięciu ludzi uklęknęło na tej nie cieszącej się najlepszą opinią ulicy do modlitwy.

Właśnie działalność tego zespołu była jedną z ważnych inspiracji, które doprowadziły do szeregu nawróceń na polskiej scenie rockowej w latach 90. XX wieku (Dariusz Malejonek, wokalista Houk, Maleo Reggae Rockers i 2 Tm 2,3 przeżył nawrócenie w czasie koncertu NLM).

Dzień przed koncertem w Wodzisławiu Śląskim, można spotkać się z „Nolongersami” w rybnickim Klubie Harcówka przy ul. Zakątek 19 (czwartek 16 maja o godzinie 18.30). Następnego dnia przed rozpoczęciem koncertu zespół odwiedzi więźniów w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Szerokiej oraz uczniów w wodzisławskim Zespole Szkół Ekonomicznych.

Wieczorny koncert 17 maja na rynku organizują Wodzisławskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Kahal i Stowarzyszenie Azyland.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy