Nowy numer 28/2018 Archiwum

Uznano ich za godnych

Do modlitwy za 16 nowych diakonów zaprasza abp Skworc. Ich święcenia już w sobotę.

„Otoczmy serdeczną modlitwą szesnastu alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, którzy przez uczestnictwo w rekolekcjach przygotowują się do święceń. Po ich przyjęciu staną się pomocnikami biskupów i prezbiterów w posłudze Słowa, w sprawowaniu Najświętszej Ofiary oraz w pełnieniu dzieł miłosierdzia” - napisał metropolita katowicki w liście do mieszkańców archidiecezji.

Święcenia diakonatu odbędą się w sobotę 11 maja o godz. 15 w Rudzie Śląskiej, w parafii pw. św. Piusa X, gdzie udzieli ich bp Józef Kupny, katowicki biskup pomocniczy, i w Rybniku, w parafii pw. św. Jadwigi, gdzie udzieli ich metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Święcenia będą również okazją do spotkania biskupów z młodzieżą. „Serdecznie zachęcam młodzież naszej archidiecezji do licznego i żywego udziału w liturgii święceń diakonatu. Zaproszenie to kieruję w sposób szczególny do animatorów, lektorów, a także całej braci ministranckiej wraz z jej księżmi opiekunami. Zapraszam także młodzież z Ruchu Światło-Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży” - zwrócił się metropolita.

- Po Ewangelii kandydaci są przedstawiani nie tylko biskupowi, ale także ludowi Bożemu - wyjaśnia przebieg liturgii ks. Jerzy Paliński, rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. - Później następuje taki ciekawy dialog między biskupem a rektorem. Biskup pyta, czy oni są tego godni. Wtedy z drżącym głosem muszę zawsze powiedzieć, że uznano ich za godnych.

Wypowiedź - ks. Jerzy Paliński, rektor WSSD cz.1

Wypowiedź - ks. Jerzy Paliński, rektor WSSD cz.2

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama