Nowy numer 33/2018 Archiwum

Relikwie Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej

Relikwie Jana Pawła II - włosy błogosławionego - zostaną wprowadzane w sobotę do Kościoła pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Rudzie Śląskiej - poinformowało PAP w czwartek biuro prasowe Urzędu Miasta.

Relikwie wprowadzą do kościoła parafialnego w Bielszowicach - dzielnicy Rudy Śląskiej - metropolita katowicki abp Wiktor Skworc oraz metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki, który przez lata pełnił funkcję sekretarza Jana Pawła II.

"Błogosławiony Jan Paweł II był duchowym przewodnikiem dla wielu z naszych parafian. Wszyscy czujemy się z nim mocno związani, a obecność relikwii błogosławionego z pewnością doda otuchy i siły każdemu, kto będzie zwracał swoją modlitwę w stronę Ojca Świętego" - poinformował proboszcz parafii ks. prałat Piotr Kurzela.

Relikwie to przedmioty kultu, które najczęściej stanowią szczątki ciała świętych lub rzeczy z nimi związanych. Wyróżnia się trzy stopnie relikwii. Te pierwszego stopnia obejmują krew, włosy lub inne części ciała świętego; drugi stopień przyznaje się relikwiom będącym fragmentami szat świętego lub innych przedmiotów, których używał święty, a relikwiami trzeciego stopnia są przedmioty towarzyszące świętemu za życia, niekoniecznie związane z funkcjami religijnymi.

 

« 1 »

Zobacz także

 • Savonarola
  11.05.2013 16:18
  Co tam wlosy. Ja w wadowickiej cukierni ,stojac w kolejce po kremowki znalazlem w szparze miedzy deskami podlogi zab mleczny blogoslawionego Karola.To jest dopiero relikwia!!! Chyba idzie nowe,bo nikt jakos nie cwiartuje zwlok blogoslawionego Wojtyly i nie sprzedaje na licytacji palcow,zeber... Jakby na to nie patrzec-POSTEP,jak pragne zdrowia POSTEP!... Trudno sie dziwic,ze nasz kraj w Europie nazywaja Ciemnogrodem...
  doceń 0
 • Savonarola
  11.05.2013 20:59
  A te wlosy to ...spod pachy? Taka mnie swietosc ogarnia,ze nogi same sie uginaja.Moze Nowa Ewangelizacja uwolni ten Kosciol od poganskiej tradycji.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama