Nowy numer 28/2018 Archiwum

O zasadach liturgii

Czy można powiedzieć, że zasadą liturgii jest biskup? I tak i nie. Zapraszamy na ciąg dalszy rozmów o synodzie, Kościele i liturgii. Gośćmi Joanny Raś są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Reforma liturgiczna powinna być tak przeprowadzana, by jak najbardziej uświadomić ludziom, co przeżywają i kim są. W kolejnej z cyklu audycji rozmów o synodzie dalszy ciąg rozważań o liturgii na podstawie dokumentów Soboru Watykańskiego II.

Kościół, gdy zbiera się na liturgii, zjawia się w swojej widzialności. Eucharystia ma służyć budowaniu jedności wspólnoty parafialnej. Trzeba dążyć do rozkwitu poczucia wspólnoty parafialnej, zwłaszcza w zbiorowym celebrowaniu niedzielnej Mszy Świętej - przypomina Sobór. Jak to wprowadzić w życie? Praktycznie?

Druga część rozmów o Synodzie i tradycyjnie już dokumenty pierwszego Synodu Archidiecezji Katowickiej. Dziś o duszpasterstwie niewidomych, głuchych i upośledzonych umysłowo.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama