Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nowy dach po pożarze

Zaczął rosnąć z początkiem wiosny na kościele św. Jana Chrzciciela w Orzeszu-Jaśkowicach.

Poprzedni dach spłonął w nocy z 14 na 15 stycznia 2013 roku. - Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą parafię. Z kolekty zbieranej w archidiecezji dostaliśmy 812.749 zł - mówi ks. Ambroży Siemianowski, proboszcz. - Na nowy dach trafi czerwona dachówka - zapowiada.

Budowlańcy wykonali już też żelbetonowy wieniec na odsłoniętym szczycie murów. Po zakończeniu prac na dachu, zostanie odbudowany strop świątyni. Trzeba też przeprowadzić bardzo dużo prac remontowych w środku, między innymi wymienić posadzkę, którą zniszczyły mrozy po tym, jak do kościoła wlały się hektolitry wody z węży gaśniczych.

Datki na odbudowę można wpłacać na konto: Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela, ul. Wolności 20, 43-100 Orzesze, ING Bank Śląski nr 89 1050 1399 1000 0090 3013 6270.

Kilka dni wcześniej - odbudowa dachu uszkodzonego przez pożar kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach ruszyła z pierwszymi dniami wiosennej pogody   Kilka dni wcześniej - odbudowa dachu uszkodzonego przez pożar kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach ruszyła z pierwszymi dniami wiosennej pogody Przemysław Kucharczak /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama