Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przed Nami Małżeństwo

Nauki przedślubne nie muszą być przykrym obowiązkiem! Zyskają nową formułę.

Już niedługo w siedmiu śląskich miastach narzeczeni będą mogli przygotowywać się do zawarcia związku małżeńskiego w komfortowych warunkach, z użyciem nowoczesnych technik przekazu i we współpracy z profesjonalnie przygotowanymi nauczycielami. Właśnie dobiegł końca pierwszy etap przygotowań do projektu „Przed Nami Małżeństwo”. Przygotowuje go Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Katowickiej, które wychodzi z założenia, że nauki przedślubne nudne być nie muszą.

Przez cztery miesiące trwały prace nad konspektami. W oparciu o nie już we wrześniu wystartują pierwsze kursy w nowej formule. Będą miały formę weekendowych konferencji. Wśród tematów znalazły się m.in. osobowość dojrzała i niedojrzała, budowanie silnych relacji między małżonkami, wartości wyniesione z domu rodzinnego, seks czy relacje z teściami. Konferencje będą prowadzone przez profesjonalnie przygotowanych nauczycieli - praktyków.

- Wśród wykładowców znajdą się osoby duchowne i małżonkowie - profesjonaliści z różnych dziedzin np. psychologii, położnictwa, teologii, mediacji sądowej czy terapii, ale naszym głównym założeniem jest to, żeby o swoich doświadczeniach opowiadali praktycy. Dlatego wśród prelegentów przeważają pary małżeńskie – wyjaśnia ks. Jarosław Ogrodniczak, koordynator projektu. – Nie będziemy unikali trudnych tematów, takich jak seks przedmałżeński czy konflikty z teściami – dodaje.

Najbliższe miesiące upłyną organizatorom kursów na przygotowaniu prelegentów, wszystkie ośrodki mają bowiem szkolić według tych samych metod i w jednakowym standardzie (na zasadzie franczyzy). Latem w śląskich mediach ruszy z kolei kampania informacyjna, mająca na celu uświadomienie młodym ludziom nowych możliwości przygotowania do małżeństwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Cukierek90
    05.02.2014 09:54
    Dużo mówi w Kościele o małżeństwie,ale nie mówi o życiu w samotności.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama