Nowy numer 09/2024 Archiwum

Przed Nami Małżeństwo

Nauki przedślubne nie muszą być przykrym obowiązkiem! Zyskają nową formułę.

Już niedługo w siedmiu śląskich miastach narzeczeni będą mogli przygotowywać się do zawarcia związku małżeńskiego w komfortowych warunkach, z użyciem nowoczesnych technik przekazu i we współpracy z profesjonalnie przygotowanymi nauczycielami. Właśnie dobiegł końca pierwszy etap przygotowań do projektu „Przed Nami Małżeństwo”. Przygotowuje go Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Katowickiej, które wychodzi z założenia, że nauki przedślubne nudne być nie muszą.

Przez cztery miesiące trwały prace nad konspektami. W oparciu o nie już we wrześniu wystartują pierwsze kursy w nowej formule. Będą miały formę weekendowych konferencji. Wśród tematów znalazły się m.in. osobowość dojrzała i niedojrzała, budowanie silnych relacji między małżonkami, wartości wyniesione z domu rodzinnego, seks czy relacje z teściami. Konferencje będą prowadzone przez profesjonalnie przygotowanych nauczycieli - praktyków.

- Wśród wykładowców znajdą się osoby duchowne i małżonkowie - profesjonaliści z różnych dziedzin np. psychologii, położnictwa, teologii, mediacji sądowej czy terapii, ale naszym głównym założeniem jest to, żeby o swoich doświadczeniach opowiadali praktycy. Dlatego wśród prelegentów przeważają pary małżeńskie – wyjaśnia ks. Jarosław Ogrodniczak, koordynator projektu. – Nie będziemy unikali trudnych tematów, takich jak seks przedmałżeński czy konflikty z teściami – dodaje.

Najbliższe miesiące upłyną organizatorom kursów na przygotowaniu prelegentów, wszystkie ośrodki mają bowiem szkolić według tych samych metod i w jednakowym standardzie (na zasadzie franczyzy). Latem w śląskich mediach ruszy z kolei kampania informacyjna, mająca na celu uświadomienie młodym ludziom nowych możliwości przygotowania do małżeństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy