Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Parada w Katowicach

W Katowicach odbędą się obchody 140. rocznicy urodzin i I Parada Wojciecha Korfantego, którą organizuje Związek Górnośląski

W sobotę 20 kwietnia o godz. 12 metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawi w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszę św. z okazji 140. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego w intencji wszystkich żyjących i zmarłych mieszkańców Górnego Śląska, w tym rodziny Korfantych i Powstańców Śląskich.

Oprawę muzyczną zapewnią chór i soliści Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

Po Mszy św. rozpocznie się I Parada Wojciecha Korfantego, która przejdzie od katedry ulicami Katowic przed pomnik Wojciecha Korfantego na placu Sejmu Śląskiego. Jej organizatorem jest Związek Górnośląski. - Zapraszamy wszystkich do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu - mówi ks. Stanisław Puchała, proboszcz parafii katedralnej.

Zaproszenie - ks. Stanisław Puchała ASI

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama