Nowy numer 2/2021 Archiwum

Liturgia - wymiar życia Kościoła

Gośćmi Rozmów o Synodzie są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik. Dziś kolejny wielki cykl: pierwszy dokument Soboru Watykańskiego II czyli Konstytucja o Liturgii Świętej.

Pierwszy dokument Soboru Watykańskiego i pierwsze publiczne zdanie Soboru. Jak brzmi?

"Ponieważ Sobór święty postawił sobie za cel: przyczynić się do coraz większego rozwoju życia chrześcijańskiego wśród wiernych, lepiej dostosować do potrzeb naszych czasów podlegające zmianom instytucje, popierać to, co może ułatwić zjednoczenie wszystkich wierzących w Chrystusa, i umocnić to, co prowadzi do powołania wszystkich ludzi na łono Kościoła, dlatego uznał że w szczególny sposób należy zatroszczyć się także o odnowienie i rozwój liturgii."

Sobór zapoczątkował reformę liturgii? Nieprawda. A jak wygląda prawda?

Pierwszy synod archidiecezji katowickiej. Dziś: rozdział o singlach. Są ludzie, którzy z własnego wyboru lub różnych kolei losu nie zawarli związku małżeńskiego lub utracili partnera. Ci ludzie mają dość specyficzne i zmieniające się potrzeby egzystencjalne i duchowe. Jakie?

Gościem trzeciej części audycji jest ks. prof. Jerzy Myszor, przewodniczący Komisji ds. dziedzictwa Kościoła katowickiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama