Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nocne wkuwanie

Zaproszenie na wspólną powtórkę dla maturzystów - na ostatniej prostej przed egzaminem.

Na pierwszy ogień pójdą tematy z języka polskiego i matematyki. Niecały miesiąc przed rozpoczęciem egzaminów ruszają Nocne Powtórki Maturalne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie śląskim.

Kadra naukowa Uniwersytetu Śląskiego zaprasza uczniów przygotowujących się do najważniejszego egzaminu do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. Podczas spotkań powtarzana będzie wiedza z konkretnych tematów, wykorzystując przy tym nowoczesne  metody i narzędzia edukacyjne. Organizatorzy zapewniają, że stawiają na naukę przez doświadczenie, przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy technologii i internetu. Ich zdaniem to najlepsza metoda na efektywne wykorzystanie ostatnich tygodni przed egzaminem.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 kwietnia. W uroczystym otwarciu cyklu spotkań udział weźmie m.in. prorektor ds. kształcenia i studentów  dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek oraz śląski kurator oświaty Stanisław Faber.  Kolejne spotkania zaplanowane są na 23 i 25 kwietnia. Początek o godz. 18. Zakończenie o północy. 

Podczas powtórek kolejno będą omawiane następujące bloki tematyczne: język polski i matematyka, język angielski, biologia i chemia.

Organizatorem jest Uniwersytet Śląski Maturzystów, działających przy Centrum Kształcenia Ustawicznego. Więcej informacji na stronie maturzysta.us.edu.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama