Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pismo Święte w życiu Kościoła

Karmimy się Jego Ciałem w sakramencie Eucharystii, powinniśmy się karmić Jego Ciałem, którym jest Słowo. Gośćmi Joanny Raś są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Mamy czcić Słowo Boże. Co z tego wynika praktycznie? O tym w pierwszej części audycji. Wracamy do lektury dokumentów soborowych, dziś o usłyszymy o 6. rozdziale konstytucji Dei Verbum.

Słowo Boże jest skuteczne. Jeśli je czytam, narażam się na wejście Boga do mojego życia. Ale warto się na to narazić...

Druga część audycji i lektura dokumentów I Synodu Archidiecezji Katowickiej. Dziś dokument: młodzież w Kościele. Co mówił synod i w jakiej sytuacji? Młodzież nadzieją Kościoła. Mimo narażenia na bezideowość, konsumpcjonizm i kryzys autorytetów...

W trzeciej części audycji aktualności synodalne. Co się teraz dzieje? Ankiety przygotowane, czekają je jeszcze ostatnie poprawki formalne i 17 kwietnia odbędzie się posiedzenie Komisji Głównej. Wtedy ostateczna wersja ankiet zostanie zatwierdzona. Teraz kolej na zespoły synodalne.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama