Nowy numer 4/2021 Archiwum

Bądź pozytywnym wojownikiem

Budynek Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach został wypełniony przez młodych ludzi. To kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania, którzy przyszli ze swymi duszpasterzami i animatorami na dość nietypowy koncert.

Za oknem śnieg, zimno. Ludzie wracają do domów po sobotnich zakupach, uczniowie mają wolne. Szara rzeczywistość jednego ze śląskich miast. To Zgoda, dzielnica Świętochłowic, która stała się miejscem wyjątkowego koncertu dla młodzieży z całego dekanatu Świętochłowice. Zorganizowały go wspólnie parafie ze Świętochłowic, bytomskich Łagiewnik i Chorzowa Batorego w ścisłej współpracy z Urzędem Miejskim w Świętochłowicach. 

Zaczęło się od pantomimy, która została zaprezentowana w holu. Następnie młodzież przeszła do sali głównej Centrum Kultury Śląskiej, gdzie na scenie pojawili się artyści zespołu Full Power Spirit ze „swoim” przesłaniem. Mowa była o wierze żywej. Podczas koncertu próbowali pokazać, jak żyć, aby dla drugiego człowieka być „bratem” i prawdziwym Bożym "wojownikiem".

Bądź pozytywnym wojownikiem   Na zakończenie uczestnicy koncertu modlili się przed Najświętszym Sakramentem Kazimierz Miska W czasie koncertu na zapleczu sceny trwała modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Młodzież oazowa prosiła Jezusa o dobre owoce tego wyjątkowego wydarzenia. Na koniec na scenę weszli młodzi ze świecami i kadzidłem – miało się wydarzyć coś, czego nie można by było się spodziewać podczas normalnego koncertu. Uczestnicy koncertu uklękli, aby adorować Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Po kilku minutach adoracji i modlitwy młodzież odnowiła przyrzeczenia chrzcielne. Potem przyjęła błogosławieństwo.Tego dnia wielu młodych kandydatów do sakramentu bierzmowania zaczęło „służyć w armii Pana”.

Wychodząc, młodzi ludzie otrzymali krzyże. Zostali też zaproszeni do udziału w „Śląskim Rio” w Piekarach Śląskich, które odbędzie się podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w lipcu tego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama