Nowy numer 38/2023 Archiwum

Galilea w Bykowinie

Wspólnota znana z prowadzenia Szkoły Nowej Ewangelizacji została zaszczepiona w Rudzie Śląskiej-Bykowinie

„Galilea” jest związana z księżmi zmartwychwstańcami; centrum tej wspólnoty stanowi prowadzony przez ojca Krzysztofa Czerwionkę CR ośrodek w Stryszawie pod Suchą Beskidzką. Ze Stryszawy „Galilea” promieniuje na całą Polskę.

Prowadzi kursy Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja, w czasie których zwykli katolicy ze zdziwieniem odkrywają nowy wymiar chrześcijaństwa i Bożą moc. W pierwszym z tych kursów o nazwie „Nowe życie” można wziąć udział w czasie weekendu. Tytuły kolejnych to: „Emaus: Słowo Boże”, „Jan: Formacja uczniów”, „Jezus w Czterech Ewangeliach”, „Historia Zbawienia: Nasza własna historia”, „Mojżesz: Formacja wyzwolicieli”, „Błogosławieństwa”. W sumie kursów jest 21.

2 kwietnia spotkania wspólnoty „Galilea” zostały zainaugurowane w parafii św. Barbary w Rudzie Śląskiej-Bykowinie. Za zgodą abp. Wiktora Skworca będą tu miały miejsce comiesięczne spotkania formacyjne wspólnoty. W parafii św. Barbary będą się też odbywać Msze święte z modlitwą o uzdrowienie - w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 18.

Galilea w Bykowinie   2 kwietnia 2013 r., spotkanie "Galilei" w Bykowinie Dominik Saternus Poniżej zamieszczamy nadesłany ze wspólnoty „Galilea” list do redakcji:

Rok Wiary trwa w najlepsze. W tym świętym czasie JEZUS wzywa mnie i Ciebie do wychodzenia poza łódź tego, co znane, aby coraz bardziej zbliżać się do Niego i wzrastać.

Do takich kroków wiary wzywa również i nas członków Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea mieszkających na terenie Archidiecezji Katowickiej. Taki  krok w nieznane postawiliśmy dzisiejszego wtorkowego wieczoru (2 kwietnia) w par. pw. św. Barbary w Rudzie Śląskiej Bykowinie podczas EUCHARYSTII o godz. 18. Na mocy zezwolenia naszego Pasterza abp. Wiktora Skworca staje się ona miejscem, w którym pragniemy wzrastać poprzez comiesięczne spotkania formacyjne, miejscem, w którym pragniemy dzielić się radością CHRYSTUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO podczas braterskich spotkań oraz posługiwać podczas EUCHARYSTII z modlitwą o uzdrowienie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 18.

Niech JEZUS, który jest drogą, prawdą i życiem (J 14,6), błogosławi  wspólnocie parafialnej św. Barbary, która przyjęła nas pod swój dach, Jej Pasterzom, miastu oraz nam Braciom i Siostrom tworzącym Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea.

Dominik Saternus

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast