Nowy numer 2/2021 Archiwum

Młodzież do katedry

Młodzież archidiecezji spotka się w Niedzielę Palmową w katowickiej katedrze.

W Niedzielę Palmową 24 marca młodzież archidiecezji katowickiej spotka się w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. Przypadające wtedy we wszystkich  diecezjach świętowanie młodych jest etapem przygotowań do XXVIII Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w brazylijskim Rio de Janeiro  Niedzielnemu spotkaniu w katedrze będą przyświecały słowa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. Początek o godz. 14.

W zaproszeniu skierowanym do młodych metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał: „Już teraz jesteśmy wezwani przez Pana Jezusa do dzielenia się z innymi, zwłaszcza z rówieśnikami, tym bogactwem, którym jest wiara chrześcijańska wyrażana miłością do Pana Boga, Kościoła i drugiego człowieka. Diecezjalnym etapem przygotowania do Światowych Dni Młodzieży jest nasze modlitewne spotkanie w katowickiej katedrze w Niedzielę Palmową. Rozpoczniemy je o godz. 14 modlitwą uwielbienia, która wprowadzi nas do celebrowania Eucharystii. Wyśpiewamy wtedy słowa hymnu Dni Młodzieży: „Chrystus nas zaprasza: »Przyjdźcie, przyjaciele«, Chrystus nas posyła: »Bądźcie misjonarzami«”.

W tegoroczne świętowanie wpisuje się 20. rocznica wznowienia działalności Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej archidiecezji. Pielęgnuje ono w młodych ludziach odpowiedzialność za Kościół i losy Ojczyzny, by byli „solą ziemi” (Mt 5,13), wskazując innym znaki Bożej miłości w świecie. Mam nadzieję, że wśród nas nie zabraknie byłych i obecnych członków tego stowarzyszenia wraz z księżmi asystentami”.

Niedzielne świętowanie poprzedzi dzień otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Będzie to spotkanie dla młodzieńców zainteresowanych życiem seminaryjnym pod hasłem „Przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu”.

Wypowiedź abp. Wiktora Skworca metropolity katowickiego:

Wypowiedź ks. Marcina Wierzbickiego archidiecezjalnego duszpasterza młodzieży:

Wypowiedź ks. Marka Panka wicerektora WŚSD:

Program „Dnia otwartych drzwi WŚSD”:

9.00 - Rozpoczęcie

9.30 - Spowiedź św.

10.00 - Konferencja

10.30 - Spotkanie w Auli

11.30 - Nabożeństwo powołaniowe

12.00 - Obiad

12.30 - Zwiedzanie gmachu Wydziału Teologicznego

14.00 - Msza św. w katedrze pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora Skworca

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama