Nowy numer 33/2018 Archiwum

Idź z krzyżem

W piątek 22 marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi uczestników ulicami Katowic.

W piątek przed Niedzielą Palmową ulicami miasta przejdą uczestnicy Drogi Krzyżowej. Tradycyjnie nabożeństwo rozpocznie się pod pomnikiem-krzyżem przy kopalni „Wujek”.  Początek o godz. 19. Myślą przewodnią tegorocznego nabożeństwa ulicami stolicy Górnego Śląska są słowa z Pisma Świętego: „Bądźcie solą ziemi”.

Zapraszając wiernych do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, abp Wiktor Skworc napisał: „Od kilkunastu lat w piątek przed Niedzielą Palmową idziemy za krzyżem ulicami Katowic. Dziękujemy w ten sposób Bogu za łaskę odkupienia. W Jego miłosierdziu zanurzamy nasze grzechy i winy. Prosimy też Chrystusa cierpiącego o pomoc w rozwiązywaniu naszych problemów osobistych, rodzinnych, społecznych”. Podkreślił, że udział w tej Drodze Krzyżowej jest publicznym wyznaniem wiary.

Uczestnicy nabożeństwa przejdą trasą: ul. Wincentego Pola, park Kościuszki, ul. Barbary, ul. Mikołowska, ul. Kopernika, pl. Miarki, ul. Kościuszki i ul. Powstańców, do katedry Chrystusa Króla.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama