Nowy numer 33/2018 Archiwum

Tysiące krzyży dla misji

Projekt "Głosimy Jezusa Ukrzyżowanego" jest kolejnym pomysłem Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Katowickiej, który ma pomóc misjom i misjonarzom.

O projekcie pisaliśmy w artykule "Oliwkowy krzyż" w tegorocznym 9. numerze GN. Krzyże z drzewa oliwnego wykonują te same chrześcijańskie rodziny z Ziemii Świętej, które zrobiły różańce do akcji "Misyjny Most Różańcowy". Ciekawostką jest, że drewno oliwkowe musi schnąć 2 lata, aby nadawało się do takiej obróbki. 

Każdy krzyż ma 20 cm wysokości i na środku wypisane Imię Jezusa Chrystusa, bo zbawia nas nie sam krzyż, ale On. Pieniądze z projektu "Głosimy Jezusa Ukrzyżowanego" będą przeznaczone na pomoc w zakupie samochodów dla placówek misyjnych w Zambii i Peru.

Jak informuje ks. Grzegorz Wita, delegat biskupi ds. misji w naszej archidiecezji, rozprowadzono już ponad 2 tysiące krzyży. Miało ich być w sumie 2500, ale zainteresowanie ludzi jest tak wielkie, że błyskawicznie się rozeszły. Dlatego krzyży będzie więcej i cała akcja będzie kontynuowana także w okresie wielkanocnym.

Teraz trzeba tylko cierpliwie poczekać, aż reszta krzyży zostanie wykonana przez chrześcijan z Betlejem i dostarczona do Polski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • DMAK
  24.03.2013 00:07
  Wszystkim zainteresowanym serdecznie dziękuję za okazywaną solidarność z misjami! Na jedno auto środki już mamy! A tych, którzy jeszcze nie zdołali nabyć swojego krzyża, proszę o cierpliwość. Może w drugiej połowie kwietnia pojawi się większa ich liczba... W okresie popaschalnym Krzyż nabiera pełnego znaczenia.
  Więcej informacji na www.misje.archidiecezja.katowice.pl
  ks. Grzegorz Wita
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama