Nowy numer 31/2022 Archiwum

Tysiące krzyży dla misji

Projekt "Głosimy Jezusa Ukrzyżowanego" jest kolejnym pomysłem Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Katowickiej, który ma pomóc misjom i misjonarzom.

O projekcie pisaliśmy w artykule "Oliwkowy krzyż" w tegorocznym 9. numerze GN. Krzyże z drzewa oliwnego wykonują te same chrześcijańskie rodziny z Ziemii Świętej, które zrobiły różańce do akcji "Misyjny Most Różańcowy". Ciekawostką jest, że drewno oliwkowe musi schnąć 2 lata, aby nadawało się do takiej obróbki. 

Każdy krzyż ma 20 cm wysokości i na środku wypisane Imię Jezusa Chrystusa, bo zbawia nas nie sam krzyż, ale On. Pieniądze z projektu "Głosimy Jezusa Ukrzyżowanego" będą przeznaczone na pomoc w zakupie samochodów dla placówek misyjnych w Zambii i Peru.

Jak informuje ks. Grzegorz Wita, delegat biskupi ds. misji w naszej archidiecezji, rozprowadzono już ponad 2 tysiące krzyży. Miało ich być w sumie 2500, ale zainteresowanie ludzi jest tak wielkie, że błyskawicznie się rozeszły. Dlatego krzyży będzie więcej i cała akcja będzie kontynuowana także w okresie wielkanocnym.

Teraz trzeba tylko cierpliwie poczekać, aż reszta krzyży zostanie wykonana przez chrześcijan z Betlejem i dostarczona do Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama