Nowy numer 03/2020 Archiwum

Planeta Energii wyląduje z Katowicach

Dzieci z Gierałtowic wywalczyły dla Katowic wizytę interaktywnego miasteczka naukowego.

Bohaterami są uczniowie z IIa ze Szkoły Podstawowej w Gierałtowicach oraz ich nauczycielka Anna Winiarska. Są jednymi z 10 zwycięzców rozstrzygniętego 18 marca konkursu „Planeta Energii”. Główną nagrodą w tym konkursie jest wizyta centrum edukacyjnego Planeta Energii w miejscowości, z której pochodzi zwycięska klasa, lub w najbliżej położonym dużym mieście. W przypadku Gierałtowic będą to Katowice, gdzie wystawa trafi w kwietniu. Przyjedzie w około 10 tirach.

Wizytę mobilnego centrum edukacyjnego oraz sam konkurs organizuje koncern elektroenergetyczny "Energa". Atrakcje w centrum edukacyjnym dotyczą więc przede wszystkim energii. To np. możliwość wzięcia udziału w wyścigu na rowerach treningowych wytwarzających prąd elektryczny, projekcja filmu 3D o Energoludkach, konkursy z nagrodami, a także pokazy i eksperymenty prowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W konkursie wzięło udział prawie 300 nauczycieli i niemal 4,2 tys. uczniów klas I–III ze szkół podstawowych w całej Polsce. Dzieci zdobywały wiedzę na temat prądu, dowiadywały się np. o wynalazkach, które pozwalają oszczędzać energię albo jak należy postąpić w przypadku porażenia prądem. Zbierały zużyte baterie, spotykały się z elektrykami, robiły przedstawienia. Dzieci z Gierałtowic nakręciły m.in. poświęcony energii elektrycznej film.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama