Nowy numer 3/2021 Archiwum

O Boskim natchnieniu

Kiedy wiemy na pewno, że to co do nas dotarło, to jest Słowo Boga? W rozmowach o synodzie Joanna Raś i jej goście: ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Są takie teksty przekazane przez wspólnotę Kościoła, w których Bóg tak działał na tych, którzy pisali, że to, co napisali jest tym, co Bóg chciał, byśmy usłyszeli. Bóg przemawia do człowieka na różne sposoby. Każdy może napisać świadectwo o działaniu Boga w jego życiu. Nie jest to jednak słowo Boże.

By można było mówić o słowie Bożym trzeba było, by Duch Święty z jednej strony ochronił człowieka od błędu, z drugiej - tak go popchnął, by niczego z Bożego przekazu nie zgubił. W tym wszystkim człowiek pisze po swojemu, jako aktywny element procesu pisania, jako prawdziwy autor. A jednak nie tylko człowiek jest autorem. Jest nim także Bóg.

Część druga audycji i dokumenty pierwszego Synodu Archidiecezji Katowickiej. Dziś tematem jest duszpasterstwa problematyka małżeństw i rodzin. Co jest najważniejsze? Przypomnienie, że jedną z dróg do świętości jest życie w małżeństwie i rodzinie.

Gościem części trzeciej jest ks. Grzegorz Kokoszka, przewodniczący synodalnej Komisji ds. Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama