Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kroszonki już wybrane

16 marca w Bytomiu poznamy zwycięzców konkursu „Górnośląskie kroszonki 2013”.

Aż 360 zdobionych jaj od 72 uczestników wpłynęło na XXIV Konkurs „Górnośląskie Kroszonki 2013”.

– Nagrodzonych jest 30 osób. Baliśmy się, że po przejściu tego konkursu z Muzeum w Gliwicach do Bytomia może już nie być tak kolorowo, ale udało się! Jest bardzo wiele ludzi, którzy robią bardzo piękne pisanki. Mamy aż 35 debiutów! Bardzo serdecznie zapraszam na rozstrzygnięcie konkursu – mówi kustosz Jolanta Zaczkowska.

Jury w składzie Ewelina Pieczka, Maria Lipa-Kuczyńska, Małgorzata Kłych, Agnieszka Bartków, Franciszek Kłak i Wojciech Szczęśniak oceniło prace w czterech kategoriach: rytowniczej, malowania woskiem, oklejania (techniki tradycyjne) oraz w kategorii techniki nowatorskie. Przyznano 14 nagród regulaminowych, 5 nagród za debiut oraz nagrody specjalne.

16 marca o 10.00 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (ul. W. Korfantego 34) odbędzie się gala konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej. Podczas wernisażu uczestnikom zostaną wręczone nagrody, zaproszony kroszonkarz będzie mówił o zdobieniu jaj, przewidziany jest też poczęstunek smakołykami kuchni wielkanocnej.

Wystawa będzie czynna do 14 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama