Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zatrzęsło Katowicami

Trwa szacowanie strat po niedzielnym wstrząsie w KWK "Wieczorek".

W niedzielne popołudnie na głębokości ok.165 m pod powierzchnią ziemi, 130 m przed frontem ściany, doszło do wstrząsu o sile ok. 3 stopni w skali Richtera. Pod ziemią nikomu nic się nie stało, ale był on silnie odczuwalny na powierzchni. Przekonali się o tym zwłaszcza mieszkańcy Katowic i Mysłowic, którzy natychmiast informowali o zdarzeniu kopalnię. Jak informuje Wojciech Jaros, rzecznik prasowy Katowickiego Holdingu Węglowego, do którego należy kopalnia, zostały uruchomione służby kontrolne dla sprawdzenia ewentualnych szkód na powierzchni.

– Wstrząs był odczuwalny, lecz także w obrębie samych Katowic zdarzały się już poważniejsze, nie powodując większych strat – zaznaczył W. Jaros.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL