Nowy numer 39/2023 Archiwum

Promocja gender z twoich pieniędzy

Antyrodzinną ideologię feministek finansowo wspiera... Śląski Urząd Marszałkowski. Ostry protest wystosowała Prawica Rzeczypospolitej.

Chodzi o promujący ideologię gender eksperyment "Zmiennicy – zmień swoją życiową rolę". Przygotował go Europejski Fundusz Społeczny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Antyradiem. Na swojej stronie internetowej Fundusz promuje swoją akcję w ten sposób: "Pasjonat motoryzacji zostaje kosmetyczką, a wieczorem ćwiczy taniec brzucha. Pracowniczka administracji gasi pożary, a w czasie wolnym poznaje świat wirtualnych gier". Dalej czytamy, że w ramach eksperymentu "przez jeden dzień trzy kobiety i dwóch mężczyzn wykonywać będzie tak zwane typowo »męskie« i »kobiece« zawody. Do udziału w akcji zgłosiło się ponad 100 osób. Do eksperymentu zaproszono pięć, które najciekawiej uzasadniły swoją chęć udziału w wydarzeniu. Każda z nich spróbuje wejść w nieznaną sobie do tej pory rolę".

W wydanym 7 marca oświadczeniu Prawica Rzeczypospolitej Województwa Śląskiego protestuje przeciw wydawaniu budżetowych pieniędzy "na program promujący ideologicznie niepokojące zachowania społeczne »Zmiennicy«. Fanaberie, na które urzędnicy mają i wydają pieniądze, na pewno nie spodobają się pacjentom zamykanych szpitali wojewódzkich czy też pasażerów godzinami czekających na wynajęty przez Koleje Śląskie pociąg".

Działacze Prawicy RP zwracają uwagę, że pod iluzją rozrywki i bez wyjaśnienia istoty terminu „gender” Urząd Marszałkowski promuje niebezpieczną dla społeczeństwa ideologię, "która bynajmniej nie pragnie poprzestać na »zamianie zawodów«. Prawica Rzeczypospolitej Województwa Śląskiego, obserwując tę dość kuriozalną sytuację, wzywa Władze Województwa do zaprzestania wydawania pieniędzy z budżetu na tego typu akcje, zwłaszcza w sytuacji, gdy pieniądze te pochodzą z zadłużenia. Chcielibyśmy także przypomnieć, iż podobną akcję promocji męskich zawodów u kobiet wprowadzali w latach czterdziestych i pięćdziesiątych tacy ludzie jak Bierut, Minc i Stalin".

Pod listem podpisali się śląscy działacze Prawicy RP: Ryszard Frączek, Lucjan Grajczyk, Konrad Kowalski, Krzysztof Masny i Władysław Motyka.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast