Nowy numer 21/2018 Archiwum

Hybryda za darmo

Katowiccy radni przegłosowali podniesienie opłat za parkowanie w centrum miasta.

Władze miasta podwyżkę argumentują brakiem zmian od 2004 roku. Po przeanalizowaniu stawek pobieranych w innych miastach urzędnicy uznali, że zachodzi konieczność ich "urealnienia" w Katowicach. Według uchwalonych właśnie przepisów, kierowcy parkujący w centrum miasta zapłacą 2 zł za pierwszą godzinę (czyli o 50 gr więcej niż dotychczas), 2,40 zł – za drugą, 2,80 zł – za trzecią i 2 zł za każdą kolejną. Stawki obowiązują od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 16.30. Oprócz tego opłata abonamentowa za parkowanie w wydzielonym miejscu, tzw. kopercie, wyniesie 275 zł.

Bezpłatne parkowanie przysługuje w Katowicach pojazdom pracowników służb miejskich (Straż Miejska, pogotowie gazowe) podczas wykonywania obowiązków służbowych. Z opłat zwolnieni są także niepełnosprawni oraz właściciele pojazdów z napędem elektrycznym lub hybrydowym. Ci ostatni muszą jednak posiadać specjalną "kartę pojazdu elektrycznego".

Nowe stawki zaczną obowiązywać 14 dni po opublikowaniu ich w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego, czyli w ciągu najbliższych tygodni.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma