Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wspólnota polityczna

Życie wspólnoty politycznej. Co miał na ten temat do powiedzenia Sobór? Gośćmi Joanny Raś są Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Rozdziały dotyczące życia wspólnoty politycznej i potrzeby rozwijania pokoju powstawały w szczególnych okolicznościach - w czasie gdy zimna wojna osiągała swoje apogeum, a zasoby broni nuklearnej pozwoliłyby zniszczyć życie na ziemi. Co na ten temat powiedział Sobór?

Kościół nie utożsamił się z żadnym sposobem sprawowania władzy, ale wskazywał na to, co w świecie jest nie tak, jak być powinno. Pierwszym zagrożeniem dla pokoju - przypominał - jest grzech ludzki, prowadzący do niesprawiedliwości, chciwości i pychy, która występuje przeciw godności człowieka. Każdego człowieka. Jak wobec tego powinna funkcjonować wspólnota polityczna i do czego dążyć?

Druga część audycji to powrót do dokumentów pierwszego Synodu Archidiecezji Katowickiej. Dziś usłyszymy o posłudze kapłańskiej w Kościele katowickim.

Gościem trzeciej części programu jest ks. dr Mirosław Godziek, wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego i przewodniczący synodalnej Komisji ds. Życia Konsekrowanego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama