Nowy numer 33/2018 Archiwum

Sukces katowickich kameralistów

Katowicka „Camerata Silesia” zdobyła dwie nominacje do „Fryderyków”.

Pierwszą z kategorii, w których nominację zdobył Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”, jest „Album Roku Muzyka Współczesna”. Otrzymał ją za płytę „Camerata Silesia sings Kilar”. Drugą nominację w kategorii „Album Roku Muzyka Dawna” katowicki zespół otrzymał za płytę „Requiem – Staropolska Msza Żałobna”.

Decyzję o nominacjach podjęła Akademia Fonograficzna, do której należą artyści związani z polskim środowiskiem muzycznym. W tym roku o nominację do Nagrody „Fryderyk” dla najlepszych płyt walczyło 108 albumów muzyki poważnej, a także 181 albumów z polską muzyką rozrywkową, 166 singli i 47 albumów jazzowych. Wyniki zostaną ogłoszone w kwietniu.

„Camerata Silesia” to znakomita śpiewacza grupa kameralna, utworzona w 1990 roku. Prowadzi ją Anna Szostak. Zespół wykonuje zarówno muzykę dawną, jak i najnowszą.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama