Nowy numer 33/2018 Archiwum

Co sądzisz o zzuwaniu butów?

Biblioteka Śląska pyta o ulubione, choć nieco zapomniane słowa.

Mieszkańcy Śląska podczas Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego mogli składać swoje propozycje słów, które należy ocalić od zapomnienia. W plebiscycie zorganizowanym przez Bibliotekę Śląską wzięło udział kilkaset osób. Większość głosów została oddana w sposób tradycyjny – w holu książnicy ustawiono urnę, do której można było wrzucić swoją propozycję. Potem uczestnicy plebiscytu mogli w nagrodę wybrać sobie książkę jednego z trzech autorów: Stanisława Bieniasza, Janiny Katz lub Macieja M. Szczawińskiego.

Obecnie trwa internetowe głosowanie na stronie Biblioteki Śląskiej. Spośród takich słów jak „zbiesić się”, „pantalony”, „luby” czy „zafajdany” internauci wybiorą, to które ich zdaniem zasługuje na to, by je ocalić.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama