Nowy numer 33/2018 Archiwum

Duchem blisko Benedykta przejdź do galerii

W łączności z Ojcem świętym rozpoczęli Wielki Post wierni w katedrze w Katowicach.

Na początku Mszy świętej odprawianej w Środę Popielcową w katowickiej katedrze arcybiskup Wiktor Skworc powiedział, że Benedykt XVI celebruje dziś Mszę świętą w bazylice św. Piotra w Rzymie. - Ojciec święty żegna się w ten sposób z Kościołem rzymskim. Chcemy wesprzeć go naszą myślą serdeczną, naszą modlitwą i naszą duchową bliskością - zadeklarował.

Zanim księża i wierni świeccy obecni w katedrze przyjęli popiół na swoje głowy, homilię wygłosił ks. Stanisław Puchała, proboszcz parafii katedralnej. Przypominał słowa proroka Joela: "Rozdzierajcie wasze serca, a nie szaty". - Popiół przypomina nam niełatwą prawdę o nas samych: jesteśmy z prochu i staniemy się prochem. Nosimy w sobie kruchość i śmiertelność: chcą nam powiedzieć dzisiejsze znaki - mówił, dodając, że Pan Bóg chce nas jednak przeprowadzić ze śmierci do życia. - Te 40 dni, które rozpoczynamy, mają swój kres i swój cel: wiodą nas do świąt paschalnych przez nawrócenie - podkreślił.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama