Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zimowy puchar

Emocje, bramki, smak zwycięstwa i gorycz porażki. Już niebawem piłkarskie drużyny młodzieżowe z całej Polski przyjadą na turniej do Chorzowa.

Do udziału w turnieju Silesia Winter Cup '96 zaprasza m.in. Tomasz Sokołowski, który jest mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski z Legią Warszawa.

– Opiekuję się zespołami z rocznika 1996 i 1997, dlatego będzie mi miło, że będę mógł przyjechać na Stadion Śląski. Zawsze z wielką sympatią wracam do Chorzowa – powiedział były piłkarz, który kilkanaście meczów ligowych rozegrał także dla Ruchu Chorzów. Obecnie jest trenerem grup młodzieżowych w Legii Warszawa. – Turniej Silesia Winter Cup '96 to doskonała okazja, aby zmierzyć się z zespołami z innych części Polski – dodał. – Na co dzień gramy w ligach regionalnych na Mazowszu, znamy praktycznie na wylot wszystkie drużyny i ich możliwości. Na Stadionie Śląskim będziemy mogli porównać się z najlepszymi z innych makroregionów. Mamy w obu rocznikach liczne grono zawodników powołanych do reprezentacji młodzieżowych. Luty to okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Dla nas turniej na Stadionie Śląskim będzie niezwykle ważnym sprawdzianem założeń taktycznych dla poszczególnych zawodników – podkreśla były zawodnik Ruchu Chorzów i Legii Warszawa. Zaznacza jednocześnie, że osiągnięty podczas turnieju wynik nie będzie najważniejszy.

Turniej piłkarski Silesia Winter Cup '96 organizuje Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu „Stadion Śląski” w Chorzowie. Zostanie rozegrany 16 i 17 lutego na boisku ze sztuczną nawierzchnią, które nie jest podgrzewane. Organizatorzy zapewniają jednak, że są w stanie odśnieżyć go i należycie przygotować do gry nawet w przypadku opadów śniegu. W Chorzowie wystąpi 8 zespołów z całej Polski z roczników 1996 i 1997. Zagrają: Gwarek Zabrze, Legia Warszawa, WKS Śląsk Wrocław, SMS Łódź, SL Salos Szczecin, Odra Opole oraz dwie drużyny KS Stadion Śląski.

Dla kibiców wstęp na turniej jest wolny. Pierwszy mecz w sobotę 16 lutego rozpocznie się o godz. 13.30, a w niedzielę – o 10.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama