Nowy numer 33/2018 Archiwum

Małżeństwo i rodzina

To pierwszy z wymienianych przez sobór "palących problemów": godność małżeństwa i rodziny. Gośćmi Joanny Raś są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

W części formacyjnej Konstytucji dogmatycznej o Kościele w świecie współczesnym dziś początek lektury drugiego rozdziału. Ojcowie soborowi podejmują "najbardziej palące problemy". Dziś usłyszymy o pierwszym z nich: godności małżeństwa i rodziny.

To podstawowy fakt: Bóg stwarzając człowieka zamierzył małżeństwo i rodzinę. Ta godność dotyczy także prawdziwych małżeństw naturalnych. Małżeństwa chrześcijańskie są jeszcze wzmocnione dodatkowo sakramentem.

W drugiej części audycji dokumenty I Synodu Archidiecezji Katowickiej. Co synod mówił o modlitwie? Tym razem synod różne rzeczy zaapelował, nie zarządził. A co?

I trzecia część audycji, poświęcona Komisji Duszpasterstwa Ogólnego. Przedstawi ją jej przewodniczący, ks. Roman Chromy.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama