Nowy numer 33/2018 Archiwum

Światowy Dzień Chorego na Śląsku

Chorzy będą w poniedziałek 11 lutego błogosławieni w kościołach Najświętszym Sakramentem.

Bliscy, znajomi i sąsiedzi, którzy dysponują samochodami, są proszeni, żeby w tym dniu pomogli chorym w dotarciu do kościołów, na odprawiane dla nich Msze święte.

W przygotowanie Dnia Chorego włączają się parafialne zespoły charytatywne, dzieci (np. z programem artystycznym), młodzi z Ruchu Światło – Życie oraz z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej, wolontariusze oraz najbliżsi osób dotkniętych cierpieniem.

XXI Światowy Dzień Chorego jest obchodzony 11 lutego, czyli we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Już w przeddzień obchodów arcybiskup katowicki Wiktor Skworc odprawi Mszę św. w Archidiecezjalnym Domu Hospicyjnym bł. Jana Pawła II w Katowicach.

Ks. Wojciech Bartoszek, Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych ASI

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama