Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pierwszy w regionie

W Gliwicach otwarto pierwszy Komisariat Autostradowy Policji w regionie. To największa i najnowsza tego typu jednostka w kraju.

Będzie obsługiwać śląskie odcinki autostrad A-1 i A-4 oraz główne drogi położone w pobliżu autostrad. Obiekt, zlokalizowany przy węźle Maciejów, został wybudowany i wyposażony ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Będzie w nim pracować ponad 50 osób. Policjanci mają do dyspozycji dziewięć samochodów i dwa motocykle. Wybudowany i wyposażony za 11 milionów zł komisariat w niczym nie przypomina zaniedbanych budynków miejskich, z jakimi kojarzą się policyjne obiekty. Jest nowoczesny, świetnie wyposażony oraz dysponuje lądowiskiem dla helikopterów.

Samochody, którymi dysponują funkcjonariusze, bez problemów poradzą sobie z największymi piratami drogowymi. Komisariat powstał podczas budowy autostrady A-1 na odcinku Sośnica–Maciejów. Teraz policjanci będą mogli szybciej interweniować i ewentualnie skuteczniej kontrolować jeżdżących tamtędy kierowców.

Na autostradowym komisariacie pełni służbę obecnie 44 policjantów, z czasem dołączą kolejni. W sumie ma tam pracować 50 funkcjonariuszy. Sam budynek komisariatu ma powierzchnię 1600 mkw., ale do dyspozycji policji jest teren wielkości 2000 mkw.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama