Nowy numer 21/2018 Archiwum

Co Kościół ma do zrobienia?

Dziś o zadaniach Kościoła w świecie i historii, która nie jest inna dla wierzących i niewierzących. Gośćmi Dominiki Szczawińskiej są ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik.

Nie ma dwóch rozdzielnych historii. Losy społeczności wierzących i różnych innych ludzkich społeczności są absolutnie nierozdzielne. Wszystkich dotyczy perspektywa grzechu i perspektywa odkupienia.

Jakie są zatem zadania Kościoła w świecie? W co Kościół może się włączyć? Jak może pomóc poszczególnym ludziom i całej ludzkiej społeczności? O tym w pierwszej części audycji.

Część druga audycji poświęcona jest - jak co tydzień - ustawom I Synodu Archidiecezji Katowickiej. Ale zanim do tego przejdziemy - kilka informacji organizacyjnych. Na jakim etapie jest tworzenie komisji i zespołów synodalnych?

W części trzeciej programu prezentujemy Komisję ds. Ewangelizacji. Gościem będzie jej przewodniczący, ks. dr Grzegorz Wita.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • wierząca
    18.02.2013 14:51
    oj nagadamy się nagadamy - napiszemy,napiszemy i co dalej?
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma