Nowy numer 33/2018 Archiwum

Karnawał w... domu opieki

Bal dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Mysłowicach-Brzezince zorganizowali pracownicy i wolontariusze.

Na balu pojawiło się ponad 40 podopiecznych mysłowickiego Domu Pomocy Społecznej wraz z kilkunastoma zaproszonymi gośćmi z takich samych placówek w Jaworznie i Łubiu. Przy dobrej muzyce i obfitym poczęstunku zabawa trwała do wieczora. Pracownicy domu (który działa w Mysłowicach-Brzezince) i wolontariuszki pomogli przygotować pensjonariuszom odpowiednie stroje do karnawałowej zabawy. Wielką pomoc okazały tu dwie 17-letnie wolontariuszki Ania Zinkiewicz i Magda Wiecheć z Imielina, które służą pomocą i opieką od ubiegłego roku. Dziewczyny chętnie pomagają w zajęciach terapeutycznych, w organizowaniu imprez i w czynnościach dnia codziennego w DPS.

Podopiecznych domu i zaproszonych przez nich gości odwiedził wieloletni duszpasterz tej placówki ks. Tadeusz Pukocz (obecnie pracujący w parafii w Rudzie Śląskiej). Ksiądz Tadeusz, zawsze mile witany w progach mysłowickiego DPS, nie zapomniał, że przyjechał na bal przebierańców i sam również przygotował dla siebie wesoły strój, by nie odstawać od gospodarzy zabawy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama