Nowy numer 49/2023 Archiwum

Nowy szef, nowe zadania

Marszałek województwa śląskiego Mirosław Sekuła poinformował o nowych obowiązkach dla osób wchodzących w skład Zarządu Województwa.

Członkowie zarządu zaakceptowali zaproponowany przez marszałka Mirosława Sekułę nowy podział obowiązków. Zgodnie z nim, wicemarszałek Mariusz Kleszczewski (PO) będzie odpowiadał za naprawę sytuacji w służbie zdrowia, wicemarszałek Aleksandra Gajewska (PO) ma zająć się sprawami związanymi z Muzeum Śląskim, członek zarządu Stanisław Dąbrowa (PSL) skoncentruje się na problemach Kolei Śląskich, członek zarządu Jerzy Gorzelik (RAŚ) będzie pilotować sprawy związane z modernizacją Stadionu Śląskiego. Natomiast skarbnik Elżbieta Stolorz-Krzisz będzie nadzorowała departamenty finansowe, a sekretarz województwa Łukasz Czopik zajmie się wszystkimi sprawami związanymi z obsługą Urzędu Marszałkowskiego oraz wykonywaniem zadań samorządu województwa.

Nowy marszałek powiedział, że podzielono nadzór nad prawie wszystkimi komórkami Urzędu Marszałkowskiego, z wyjątkiem Wydziałów Inwestycji i Kultury, które tymczasowo nadzoruje osobiście. Prawdopodobnie Wydział Kultury obejmie Aleksandra Gajewska, a Inwestycji – Jerzy Gorzelik.

Mirosław Sekuła powiedział, że nie wprowadzi rewolucji kadrowej w urzędzie, bo do końca kadencji zostały tylko 2 lata i nowe kadry nie zdążyłyby zbyt wiele zrobić. Jego zdaniem, najważniejsze problemy województwa śląskiego, z jakimi przyjdzie mu się zmierzyć, to: Koleje Śląskie, Stadion Śląski, Muzeum Śląskie i służba zdrowia.

Czytaj też komentarz (obok) i papierowe wydanie GN, w którego najbliższym, 5. numerze opublikujemy wywiad z marszałkiem Sekułą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy